LED HID Corn Cob 36/27/18W 5220LM 80CRI 30/40/50K 120-277V E26 | LPS36CC/8FCCT/U/E26 | 12708 | EiKO
EiKO
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LPS36CC/8FCCT/U/E26
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
29.76 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instruction Sheet:
Instruction Sheet
Lens Material:
Polycarbonate (PC)
Base Type:
E26
Lumens:
5220/3915/2610 lm
Efficacy:
145
Wattage:
36W / 27W / 18W
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Rated Hours:
50,000
Beam Angle:
360
Voltage:
120-277V
THD:
Less than 20%
Order Code:
12708
Lens Material:
Polycarbonate (PC)
Base Type:
E26
Lumens:
5220/3915/2610 lm
Efficacy:
145
Wattage:
36W / 27W / 18W
Color Temperature:
3000K/4000K/5000K
CRI:
80
Rated Hours:
Beam Angle:
360
Voltage:
120-277V
THD:
Less than 20%