Linear High Bay, 320/290/260W, 4000K, 120-347V, Dimmable | LHB4-320G4-3 | 801494 | EiKO
EiKO
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LHB4-320G4-3
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
18.00 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instruction Sheet:
Instruction Sheet
Sell Sheet
Lens Material:
Polycarbonate (PC)
Lumens:
45463
Efficacy:
136 lm/W
Wattage:
320W / 290W / 260W
Color Temperature:
4000K
CRI:
80
Rated Hours:
50,000
Beam Angle:
90
Wattage:
328W
Voltage:
120-347V
Output Voltage:
30-48V
THD:
15%
Inrush Current:
<80A
Dimmable:
0-10V
Order Code:
Sell Sheet
Lens Material:
Polycarbonate (PC)
Lumens:
Efficacy:
136 lm/W
320W / 290W / 260W
Color Temperature:
4000K
CRI:
80
Rated Hours:
Beam Angle:
90
328W
Voltage:
Output Voltage:
THD:
15%
Inrush Current:
<80A
Dimmable:
0-10V
Order Code:
Call for price
Voltage120-347VAC
Lumens (lm)45,463 lm
Wattage320/290/260W
Efficacy (lm/W)136 lm/W
CCT4000
CRI80+
Dimming0-10
Nominal Size3 Foot
Replacement For/Equivalent6 lamp T5 HO or up to 1000W HID
DLC VersionDLC Premium
T20 StatusExempt
IP RatingIP20
Wet/Damp/Dry LocationDamp
RoHS CompliantYes
ULYes
Dimensions (L x W x H)L: 35 3/8" (900 mm), W: 15 1/8" (383 mm), H: 2 3/16" (56 mm)
Housing ColorWhite
Lens MaterialPolycarbonate (PC)
Operating Temp Range (°F/°C)-40F to 122F (-40C to 50C)
Driver Surge Protection (kV)L/N-PE: 6kV, L-N: 4kV
Auxiliary OutputYes (12V), 150mA