LED Temporary Work Light Connectable 100W 12,000lm NON-DIM 5000K 80+CRI HOOK BASE 120VAC | LED100WTMP50K-G8 | 11391 | EiKO
EiKO
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LED100WTMP50K-G8
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
22.32 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instruction Sheet:
Instruction Sheet
Sell Sheet
Lumens:
12000
Efficacy:
120 lm/W
Wattage:
100W
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
Rated Hours:
50,000
Beam Angle:
360
Voltage:
120V
Order Code:
Sell Sheet
Lumens:
Efficacy:
120 lm/W
Wattage:
100W
Color Temperature:
5000K
CRI:
80
Rated Hours:
Beam Angle:
360
Voltage:
120V
Order Code:
Adding to cart… The item has been added
Voltage120VAC
Lumens (lm)12,000 lm
Wattage100W
Efficacy (lm/W)120 lm/W
CCT5000
CRI80+
Replacement For/Equivalent150 Watt HID
T20 StatusExempt
Wet/Damp/Dry LocationDry
Operating Temp Range (°F/°C)-22F to 140F (-30C to 60C)