BLED24W/480/D10
SKU:
BLED24W/480/D10
Weight:
11.40 LBS
Voltage:
480V
Color:
White
Wattage:
24W
Color Temperature:
5100K
Lumens:
2769
Efficacy:
124.2 lm/W
CRI:
73
Wattage:
22.3W
Voltage:
480V
Color:
White
24W
Color Temperature:
5100K
Lumens:
2769
Efficacy:
124.2 lm/W
CRI:
73
Constant Current
22.3W
Wattage EquivalencyEquivalent to 70W Metal Halide
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 100-277V, 50/60 Hz, 4kV Surge Protection, 720mA, 120V: 0.26A, 208V: 0.18A, 240V: 0.15A, 277V: 0.14A
THD7.65% at 480V
Power Factor85.1% at 480V