BLEDR24Y/480/D10
SKU:
BLEDR24Y/480/D10
Weight:
11.40 LBS
Voltage:
480V
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
Wattage:
24W
Lumens:
2650
Efficacy:
118.5 lm/W
CRI:
75
Wattage:
22.4W
Voltage:
480V
Color Temperature:
3000K
Color:
Bronze
24W
Lumens:
2650
Efficacy:
118.5 lm/W
CRI:
75
Constant Current
22.4W
Wattage EquivalencyEquivalent to 70W Metal Halide
Optical
BUG RatingB2 U3 G2
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Electrical
DriverConstant Current, Class 2, 480V, 50/60 Hz, 4kV Surge Protection, 720mA, 480V: 0.05A
THD7.65% at 480V
Power Factor85.1% at 480V