A34T4MWM/480
SKU:
A34T4MWM/480
Wattage:
150W / 125W / 100W
Efficacy:
153.1-176.5 lm/W
Wattage:
96-142.2W
150W / 125W / 100W
Efficacy:
153.1-176.5 lm/W
Constant Current
96-142.2W
Call for price
Field Adjustability
Field AdjustableField Adjustable Light Output: 100W/80W/50W (factory default 80W)Color temperature selectable by 3000K, 4000K and 5000K (factory default 4000K)
Wattage Equivalency150W: Replaces up to 750W Metal Halide (MH) or 400W High Pressure Sodium (HPS) 125W: Replaces up to 400W Metal Halide (MH) or 400W High Pressure Sodium (HPS) 100W: Replaces up to 400W Metal Halide (MH) or 310W High Pressure Sodium (HPS)
Electrical
Driver150W: Constant Current, Class 1, Class P, 480V, 50/60 Hz,120V: 480V: 0.31A 125W: Constant Current, Class 1, Class P, 480V, 50/60 Hz,120V: 480V:0.27Abr> 100W: Constant Current, Class 1, Class P, 480V, 50/60 Hz,120V: 480V:0.22A
Surge ProtectionL-L: 6kV; L/N-G: 10kV
PhotocellIntegrated photocell included with on/off switch
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
LensClear polycarbonate lens
HousingDie-cast aluminum housing, lens frame and mounting arm
Effective Projected AreaEPA = 0.3
Vibration Rating3G
Optical
BUG Rating150W: B3 U0 G3 125W: B3 U0 G3 100W: B3 U0 G2