625-448SBZ - 448mm CC Square Bar Pull Satin Bronze - Elements
Hardware Resources
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
HARDWARE-625-448SBZ
Weight:
1.20 LBS
Shipping:
Calculated at Checkout
Center To Center Mm:
448
Center To Center Inches:
17.625
Projection Inches:
1.125
Clearance Inches:
0.75
Material:
Metal
Finish:
Satin Bronze
Screws Included:
Yes (8-32 x 1" and break-away screws)
Bulb Shape:
Squared
Collection:
Stanton
Upc:
Center To Center Mm:
448
Center To Center Inches:
Projection Inches:
Clearance Inches:
0.75
Material:
Metal
Finish:
Satin Bronze
Screws Included:
Bulb Shape:
Squared
Collection:
Stanton
Upc:
Adding to cart… The item has been added
The 625-448SBZ Square Stanton Cabinet Bar Pull from Hardware Resources features a sleek 448mm (17-5/8") center-to-center squared design in elegant Satin Bronze finish. Perfect for kitchens, baths, closets, and furniture, it measures 18" overall length with 1-1/8" projection and includes mounting screws. Individually wrapped for protection with lifetime warranty.