4 LED COMMERCIAL RECESSED LIG | L2-CRLC4-20W-MCT-D | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
L2-CRLC4-20W-MCT-D
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
CRI:
80
Wattage:
20W
Dimmable:
Yes
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277V
CRI:
80
Wattage:
20W
Dimmable:
Yes
Call for price
Voltage: 120-277VAC 50/60Hz :: Wattage: 20W :: Power factor: >0.90 :: Efficacy: 85 LPW :: 4” Haze & White Finish TRIM :: Mounting Options: Recessed :: Temperature Rating: Designed to operate in temperatures 113°F :: IC-Rated :: Suitable for Damp Locations :: 5-Year Warranty :: MCT: The switch is on the light engine :: Dimming: 0~10V Dimmable :: Total lumens: 1720LM :: Color temperature: 3000K/4000K/5000K :: Color rendering index: >80 :: Lifespan: 50,000 hrs. Applications :: Ideal for hotel, offices, retail outlets, restaurant, parking garages, conference room, education facilities and more. L2-CRLC4-20W-MCT-D | Westgate