15w LED Security Light, 100W HPS Equal, 1856 lumens, 4000 Kelvin, 120-277v, 81 CRI, 124 lm/w, 5yr Warranty, SEC15U40BPCC1 | Maxlite
Maxlite
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
SEC15U40BPCC1
UPC:
7.68E+11
Availability:
Usually ships within 1 week.
Weight:
2.41 LBS
Minimum Purchase:
2 units
Voltage:
277V
Wattage:
100W
Color Temperature:
4000K
Voltage:
277V
Wattage:
100W
Color Temperature:
4000K
Call for price
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
  • Description: LED SECURITY LIGHT - 15W, 120-277V, 4000K, BRONZE, PHOTOCONTROL, WITH CORD/PLUG 120V
  • Dimensions:
  • Watt: 15
  • Equi. Wattage: 100W HPS