12V integrated LED LANDSCAPE UPLIGHTS ADC 12 Cast Aluminum with Powder Coat | LFLV-12W-40K | Options Available: | Westgate
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LFLV-12W-40K
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
12 V AC/DC
Color Temperature:
4000K
IP Rating:
IP67
Wattage:
12W
THD%:
Prismatic Re? ector + Optic LED Lens and Glass Front Lens
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
12 V AC/DC
Color Temperature:
4000K
IP Rating:
IP67
Wattage:
12W
THD%:
Call for price
:: Housing: ADC 12 Cast Aluminum with Powder Coat (Bronze Finish)
:: Wattage: 7W
:: Lumens: 500
:: Voltage:12V AC/DC (Tolerance: 8-14V AC/DC 7W, 11-14V AC/DC 12W)