Westgate Lighting LHB-150-CW HIGH LUMEN LED MINI HIGH BAY,120~277V, 150W, 5000K
Westgate
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LHB-150-CW
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
0.00 LBS
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277;
CRI:
80
Dimmable:
Yes
Spec Sheet:
View PDF
Voltage:
120-277;
CRI:
80
Dimmable:
Yes
Call for price
:: Die-cast aluminum housing with ribbed polycarbonate reflector (aluminum for 220W)
:: LED: LUMILEDs
:: Voltage: 120~277V; 60Hz AC
:: CRI: 80
:: Power Factor: 95%
:: L70 design life (50,000 hours)
:: Operating Temp: -4°F to 122°F
:: Suitable for Damp Locations
:: Dimmable in meanwell drivers 150W and 220W