Vandalproof 9 X 9 Ceiling 35W Hps 120V White, VAN3S35W | RAB
SKU:
VAN3S35W
UPC:
Weight:
8.04 LBS
sub-tech:
HPS
Color:
White
sub-tech:
HPS
Color:
White
Call for price
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
  • SKU: VAN3S35W
  • UPC: 19813003832
  • Watts: 35
  • CCT:
  • Lumens: 0
  • CRI (Color Accuracy): 0
  • L70 Lifespan:
  • Weight: 8.04
  • Type: 0
  • UL Listing: Suitable for wet locations. Covered Ceiling Mount Only. Fixtures can be wired with 90°C supply wiring if supply wires are routed 3" away from ballast.
  • Lamp Info: ED17
  • Driver Info: R-NPF 120V