Vandalproof 6 X 13 Wall 13W 277V Bronze, VAN6F13/277 | RAB
SKU:
VAN6F13/277
UPC:
Weight:
3.69 LBS
Voltage:
277V
Color:
Bronze
Voltage:
277V
Color:
Bronze
Call for price
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
  • SKU: VAN6F13/277
  • UPC: 19813004549
  • Watts: 13
  • CCT:
  • Lumens: 0
  • CRI (Color Accuracy): 0
  • L70 Lifespan:
  • Weight: 3.69
  • Type: 0
  • UL Listing: Suitable for wet locations. Covered Ceiling Mount Only. Fixtures can be wired with 90°C supply wiring if supply wires are routed 3" away from ballast.
  • Lamp Info: 13W Quad
  • Driver Info: NPF 277V