ARBAY3-275N/PIR/E2
SKU:
ARBAY3-275N/PIR/E2
Weight:
18.70 LBS
Wattage:
275W
Color Temperature:
4000K
Lumens:
39765
Efficacy:
141.7
CRI:
84
Constant Current
V120:
2.25A
V208:
1.30A
V240:
1.12A
V277:
1.00A
Wattage:
280.6W
275W
Color Temperature:
4000K
CRI:
84
Constant Current
V120:
2.25A
V208:
1.30A
V240:
1.12A
V277:
1.00A
280.6W
Construction
Operating Temperature-20°C (-4°F) to 50°C (122°F)
Electrical
DriverClass 2, Constant Current, 120-277V, 50/60 Hz, 120V: 2.25A, 208V: 1.30A, 240V: 1.12A, 277V: 1.0A
THD4.57% at 120V, 8.05% at 277V
Power Factor99.9% at 120V, 95.3% at 277V
Battery Backup Light Loss Factor0.093
Surge Protection2.5kVFor areas prone to surges, upgrade to 10kV surge protection available
Installation
MountingV hooks and optional pendant mounting. AEROBAY® comes with two 42" chains.
Sensor Settings
UL ListedIndoor use only
Operating Temperature32°F to 158°F (0°C to 70°C)
Operating Humidity5% to 96%, noncondensing
Line VoltageLineVage for direct connection to load
Voltage120, 277, 347V, 60Hz or 230V, single phase, 50Hz operation
Power Consumption0.2W