ARBAY2-145N/PIR/E2/8CP2
SKU:
ARBAY2-145N/PIR/E2/8CP2
Weight:
12.80 LBS
Wattage:
145W
Color Temperature:
4000K
Lumens:
20372
Efficacy:
145.2
CRI:
84
Constant Current
V208:
0.71A
V240:
0.62A
V277:
0.53A
Wattage:
140.3W
145W
Color Temperature:
4000K
CRI:
84
Constant Current
V208:
0.71A
V240:
0.62A
V277:
0.53A
140.3W
Construction
Operating Temperature-20°C (-4°F) to 50°C (122°F)
ReflectorWhite painted, reflective, die formed painted steel
LensPolycarbonate lens
Cord & Plug8 ft cord and NEMA L5-15P straight blade plug for 120V only
Green TechnologyMercury and UV free. RoHS-compliant components.
Electrical
DriverClass 2, Constant Current, 120-277V, 50/60 Hz, 120V: 1.22A, 208V: 0.71A, 240V: 0.62A, 277V: 0.53A
THD5.88% at 480V
Power Factor98.7% at 480V
Battery Backup Light Loss Factor0.175
Surge Protection2.5kVFor areas prone to surges, upgrade to 10kV surge protection available
Installation
MountingV hooks and optional pendant mounting. AEROBAY® comes with two 42" chains.
Sensor Settings
UL ListedIndoor use only
Operating Temperature32°F to 158°F (0°C to 70°C)
Operating Humidity5% to 96%, noncondensing
Line VoltageLineVage for direct connection to load
Voltage120, 277, 347V, 60Hz or 230V, single phase, 50Hz operation
Power Consumption0.2W