Line Voltage & Electronic Ballast Compatible 4pin 12W-1100lm Vert G24q Base 80+ CRI 3000K | LED12W4PV/G24Q/830DM-G7 | 10170 | EiKO
EiKO
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LED12W4PV/G24Q/830DM-G7
UPC:
Availability:
Usually ships within 1 week
Weight:
24.25 LBS
Minimum Purchase:
1 unit
Shipping:
Calculated at Checkout
Spec Sheet:
Spec Sheet
Instruction Sheet:
Instruction Sheet
Sell Sheet
Bulb Type:
PLC
Base Type:
G24q
Lumens:
1100
Efficacy:
91
Wattage:
12W
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
Rated Hours:
50,000
Beam Angle:
140
Voltage:
120-277AC or Ballast Dependent
Voltage:
AC
Dimmable:
No
Order Code:
Sell Sheet
Bulb Type:
PLC
Base Type:
G24q
Lumens:
Efficacy:
91
Wattage:
12W
Color Temperature:
3000K
CRI:
80
Rated Hours:
Beam Angle:
140
120-277AC or Ballast Dependent
AC
Dimmable:
No
Order Code:
Adding to cart… The item has been added
QUESTIONS?
MOUNTING | ACCESSORIES | REQUESTS | VOLUME | PRICING
CALL 888-3-2-LIGHT
Line Voltage & Electronic Ballast Compatible 4pin 12W-1100lm Vert G24q Base 80+
  • Manufacturer: EiKO
  • Item #: LED12W4PV/G24Q/830DM-G7
  • Minimum Order Quantity: 1
  • UPC: 031293101709
  • Dimensions: height 110 mm, width 85 mm, length 85 mm