Hardware Resources DB962-GRY Hudson Designer Grey Display Board
Description The smooth and seamless blend of contemporary clean lines and traditional soft shapes makes Hudson the perfect compromise in the contemporary versus traditional argument. This Jeffrey Alexander collection's pull has a curved handle ending in soft oval feet for a comfortable, sleek look. Offered in three standard pull lengths and an appliance handle, pair this pull with the soft oval coordinating cabinet knob in one of four classic finishes to satisfy any taste.
Features | FEATURES |
| Showcases a selection of hardware and finishes available |
| Designed to fit on the DISPLAY-18 or DISPLAY-36. |
| Can also mount on the wall (DBWM) or on slat wall (DBSWM) |
| Contemporary Designer Grey finish |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 5 |
| Inner Carton Count | 1 |
Details | Item Number | DB962-GRY |
| Collection | Hudson |
| Brand | Jeffrey Alexander |
| Finish | Grey |
| Height | 11" |
| Width | 16" |
| Depth | 1/2" |
| Style | Transitional |