Hardware Resources 3208 3" Center-to-Center Gatsby Cabinet Pull
Description Add a touch of comfort to your space with this cozy 4-1/4" overall length cabinet pull that highlights classic paw foot and arched handle from Gatsby. This vintage-inspired collection from Elements harkens back to a bygone era, and features multiple knob and pull shapes in five classic finishes. Each item is individually wrapped to protect the item from damage. Attachment hardware is included.
Features | FEATURES |
| Perfect for Kitchens, Baths, Closets, and Furniture |
| Individually wrapped to protect the product from damage |
| Two 1" and two 1-3/4" breakaway screws included |
| Lifetime Warranty |
| See, touch and feel first! Order a free sample of this pull! |
Notes | NOTES |
| Full Carton Count | 250 |
| Inner Carton Count | 25 |
Details | Collection | Gatsby |
| Item Number | 3208 |
| Brand | Elements |
| Center to Center | 3" |
| Overall Length | 4-1/4" |
| Width | 5/16" |
| Foot Length | 7/8" |
| Foot Width | 13/16" |
| Projection | 7/8" |
| Clearance | 5/8" |
| Material | Zinc |
| Style | Traditional |