A22-5T200W/MVS
SKU:
A22-5T200W/MVS
Weight:
13.00 LBS
Wattage:
200W / 180W / 160W
Efficacy:
128.9-155.7 lm/W
CRI:
80
Constant
V120:
1.67A/1.50A/1.33A
V208:
0.96A/0.87A/0.77A
V240:
0.83A/0.75A/0.67A
V277:
0.72A/0.65A/0.58A
Wattage:
155.1-200.5W
200W / 180W / 160W
Efficacy:
128.9-155.7 lm/W
CRI:
80
Constant
V120:
1.67A/1.50A/1.33A
V208:
0.96A/0.87A/0.77A
V240:
0.83A/0.75A/0.67A
V277:
0.72A/0.65A/0.58A
155.1-200.5W
Call for price
Field Adjustability
Field AdjustableField Adjustable Light Output: 200W/180W/160W (factory default: 200W)Color Temperature Selectable:3000K, 4000K and 5000K (factory default:4000K)
Wattage Equivalency200W: Replaces up to 750W Metal Halide (MH) or 400W High Pressure Sodium (HPS) 180W: Replaces up to 750W Metal Halide (MH) or 400W High Pressure Sodium (HPS) 160W: Replaces up to 750W Metal Halide (MH) or 400W High Pressure Sodium (HPS)
Electrical
DriverConstant Current, Class 1, 120-277V, 50/60 Hz: 150W: 120V: 1.25A, 208V: 0.72A, 240V: 0.63A, 277V: 0.54A 120W: 120V: 1.0A, 208V: 0.58A, 240V: 0.5A, 277V: 0.43A 100W: 120V: 0.83A, 208V: 0.48A, 240V: 0.42A, 277V: 0.36A
THD2.46% at 120V, 4.28% at 277V
Power Factor99.9% at 120V, 96.5% at 277V
Surge Protection6kV
Construction
Cold Weather StartingThe minimum starting temperature is -40°C (-40°F)
Maximum Ambient TemperatureSuitable for use in up to 40°C (104°F)
LensPolycarbonate lens
HousingDie-cast aluminum
Effective Projected Area1 Fixture: 0.42 Fixtures: 0.83 Fixtures: 1.44 Fixtures: 1.4
Optical
BUG RatingType 5200W: B4 U0 G2180W: B4 U0 G2160W: B4 U0 G2
Sensor Settings
Voltage Input12V DC Input, IC Solu;tion
Operating Voltage10-15V
ControlOn/Off control
Detection Area25%/50%/75%/100% (Factory Setting: 100%)
Microwave Frequency5.8GHz +/- 75MHz
Hold Time5 sec/30 sec/1 min/10 min/20 min/30 min (Factory Setting: 5 sec)
Microwave Power<0.3mW
Switching Capacity<40mA
Daylight Threshold2Lux/10Lux/30Lux/50Lux/80Lux/120Lux/Disable (Factory Setting: Disable)
Mounting Height2.5 - 4.5 m/8.2 - 14.76 ft
Operating Current<30mA
Stand-by Period0 sec/10 sec/30 sec/1 min/5 min/10 min/+∞ (Factory Setting: 0 sec)
Detection Range9.84 - 22.96 ft (3 - 7 m )
Control Method0-10V
Stand-by Dimming Level10%/20%/30%/50% (Factory Setting: 10%)
Detection Angle360° (ceiling mounted)
Operating Temperature-35°C to +70°C (-31°F to + 158°F)